Pramen Dr. Šťastného – nebo občas také prodlouženým názvem Pramen MUDr. Františka Šťastného – patří k nejzajímavějším luhačovickým pramenům a býval původně nazýván Gejzír. Toto jméno získal díky tomu…
Při cestě z Bunče na rozhledu Brdo bude nejeden poutník překvapen pohledem na podivnou betonovou stavbu, nacházející se přibližně po 1.5 km chůze mezi stromy vlevo u cesty. Mohutné betonové pilíře…
Vila Slavia je jednou z nejstarších staveb, nacházejících se na ulici Dr. Františka Veselého, tedy na pěší zóně mezi centrem města a Lázeňským náměstím. Nechal ji postavit rožnovský lékárník Ignác…
Muzeum řeznictví Valašské Meziříčí je kulturním a společenským centrem, které upevňuje dobré jméno řeznického řemesla a také povědomí o výjimečných kvalitách uzenářských a masných produktů na…
Luhačovický farní kostel Svaté rodiny patří do poměrně početného „hejna“ východomoravských moderních svatostánků a řadí se mezi nimi k těm větším. Byl postaven v letech 1996 až 1997 a může se pyšnit…
Amandka je s největší pravděpodobností vůbec nejstarším luhačovickým minerálním pramenem. Dříve býval tento pramen nazýván Slaný nebo Bublavý a poprvé byl zachycen již ve II. polovině 17. století.…
I když se první zachycení luhačovických minerálních pramenů datuje do II. poloviny 17. století – a dá se o nich tedy s jistou nadsázkou hovořit jako o barokní atrakci – patří pramen sv. Josefa mezi…
Nejmladší luhačovický pramen se jmenuje Nový Jubilejní a veřejnosti byl poprvé zpřístupněn až v roce 2013. Nachází semezi Společenským domem a vilou Alpská růže a jeho vydatnost činí 15 litrů za…
Rozhledna je vysoká 35 metrů a konstrukce byla realizována podle návrhu Ing. Ondreje Balážika a architektky Marty Balážikové. Věž se skládá z centrálního ocelového sloupu s vřetenovým schodištěm.…
Ottovka je další z řady „klasických“ luhačovických minerálních pramenů, tzn., že mezi šestnácti zdejšími prameny patří k těm nejstarším, nejznámějším a nejoblíbenějším. I ona má spojitost s…