Obec Vlčková
oficiální stránky obce
mapa
Drobečková navigace

Úvodní strana > Turistika.cz

Turistika.cz


Předchozí 1 3 6 12 17

Kostelecké polesí

Místo
Zlínsko

Kostelecké polesí je oblast, která se nachází nedaleko Kroměříže ve velmi malebném prostředí. Oblast leží mimo turistický ruch, což je samozřejmě velkou výhodou a nachází se v ní myslivna, která kdysi dostala název Zámeček.

Více

Bukové hory - přírodní rezervace

Místo
Zlínsko

Přírodní rezervaci Bukové hory (2,28 ha) se nachází ve Vizovické vrchovině, expozicí v závěru údolí potoka Vidovka (Zelené údolí), v nadmořské výšce 425 až 460m, asi 250m severozápadně od chatové osady Zelené údolí. Chrání lesní porosty vpodhřebenové části na svahu se severním až severovýchodním úbočí. Posláním přírodní rezervace je zachování fragmentu původních lesních porostů karpatské bučiny ve Vizovické vrchovině sdoprovodnou flórou a faunou. Nacházejí se zde porosty s...

Více

Bašta

Místo
Beskydy, Javorníky, Valašsko

Rozcestí žluté a červené turistické značky na východním úbočí vrcholku Bašta ( 642 m.n.m.). Přes vrchol prochází hranice se Slovenskem. Vrchol Bašta se zvedá jihovýchodním směrem od města Slavičín v oblasti Bílých Karpat. Rozcestím rovněž prochází Bojkovická Naučná stezka.

Více

Javorůvky - přírodní rezervace

Místo
Beskydy, Javorníky, Valašsko

Přírodní rezervaci Javorůvky (5,4673) najdeme v CHKO Bílé Karpaty, v Chmelovské hornatině, asi 2,5 km jihovýchodně od Valašských Klobouk, na severozápadním úbočí vrcholu Královec (655m n.m). Nachází se v nadmořské výšce 510 až 575m. Chrání svažitou louku s druhově bohatou vegetací bělokarpatských luk, z větší části obklopenou lesními porosty, sbohatou rozptýlenou zelení. Terén je nerovný, členitý, smnoha Prameništi, značná část plochy je zamokřená. Kvýznamným rostlinným druhům...

Více

Kostelec Lázně - r.

Místo
Zlínsko

Rozcestí na MTZ v bezprostřední blízkosti ubytovací části lázní Kostelec.

Více

Pod Šťákovým vrškem r.

Místo
Zlínsko

Rozcestí ČTZ a MTZ v lese nad osadou Štákovy paseky. Modrá tvoří tzv. Malý okruh a červená vede ze Zlína do Štípy a dál do Držkové na Tesák a Do Rajnochovic. Místo je přístupné pěšky i na horských a trekových kolech.

Více

Rozcestí u Větřáku

Místo
Zlínsko

Rozcestí na ZTZ se sice jmenuje U Větřáku, je od něj sice asi 200 m, ale přesto není Větřák přímo vidět. V blízkosti jsou Boží muka mezi stromy a kříží se zde několik zemědělských účelových komunikací. ZTZ prochází ze Zlína - Příluk na další rozcestí nad Štípou, do místa zvaného Na Výhlídce.

Více

Rozcestí Pod Skalami

Místo
Beskydy, Javorníky, Valašsko

Rozcestí na asfaltové účelové lesní komunikaci spojující Držkovou s Rusavou. Na místě myslivny zvané U Brány se kříží ČTZ se ZTZ. Místem rovněž prochází cyklotrasa 5038 (Brusné pod Hostýnem - Držková).

Více

Huťské polesí

Místo
Beskydy, Javorníky, Valašsko

Rozcestí označené jako Huťské Polesí je na spojovací asfaltové lesní silnici v místě, kde ji opouští ČTZ a směřuje na Tesák. Prochází tudy cyklotrasa 5038.

Více

Držková rozcestí

Místo
Beskydy, Javorníky, Valašsko

Nejzápadnější ze tří značených rozcestí v obci Držková. Je výchozím místem MTZ, která vede pod Kopnou a na Baťkovou; ŽTZ, která míří na Májovou; prochází tudy ČTZ ze Zlína do Valašského Meziříčí a v neposlední řadě tudy prochází cyklotrasa 5038 na Rusavu a dál, která začíná na rozcestí Držková (bus).

Více
Předchozí 1 3 6 12 17

Odkazy

http://www.masvas.cz/

 

DKV

Dobrovolný svazek obcí 

Okolní Obce

Obec Držková

Obec Kašava

Obec Lukov

 

Počasí

Sobota Polojasno 22/9 °C
Neděle Jasno 21/10 °C
Pondělí Polojasno až oblačno s dešťovými přeháňkami 22/11 °C
Úterý Zataženo 18/11 °C

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6