Obec Vlčková
oficiální stránky obce
mapa
Drobečková navigace

Úvodní strana > Turistika.cz

Turistika.cz


Na Písečném

Místo
Beskydy, Javorníky, Valašsko

Rozcestí pod lesem nad osadou Na Písečné patřící k obci Vlčková. Křižovatka červené tur. trasy s modrou tur. trasou. Po červené dojdeme dolů do obce Vlčková nebo opačným směrem k zříceninám hradu Lukova a do Lukova. Po modré pak na Kašavu a Hrobic, opačným směrem na rozcestí Pod Kuželkem a Pod Oklukem na Holý vrch a dále do nitra Hostýnských vrchů.

Více

Turistická chata Kopná

Místo
Beskydy, Javorníky, Valašsko

Asi 200 m od východiště turistických tras Pod Kopnou se nachází turistická chata Kopná. Nad chatou je rozcestí zelené a žluté značené trasy. Zelená vede do Podkopné Lhoty a do Trnavy, žlutá rovněž do Podkopné Lhoty a do Kašavy.

Více

Nad Nedašovou Lhotou

Místo
Beskydy, Javorníky, Valašsko

Poslední rozloučení s ČR při cestě na Slovensko, výhled na Závrší až k Brumovu

Více

Pod Rozhlednou

Místo
Zlínsko

Rozcestí turistických cest v těsné blízkosti Zlína, nad Fryštáckou přehradou. Dostupné pěšky nebo na kole, pro automobily cesta uzavřena. Vychází odsud žlutá turistická značka tvořící okruh kolem Zlína (ke Zboženským rybníkům) a prochází tudy modrá značka mířící ze Zlína přes Fryšták a Rusavu na Hostýn. Tento rozcestník je také součástí poutní cesty Velehrad Sv. Hostýn.

Více

Pod Burešovem

Místo
Zlínsko

Výchozí místo k vycházkám východně a severovýchodně od Zlína. Vede tudy modře značený okruh (7 km) přes Štákovy paseky k lázním Kostelec, kde je možnost občerstvení, v létě plavání v bazénu u rekreačního střediska Vítkovice a provětrání se u golfu tamtéž. Dále zde prochází červení značka ze Zlína přes HRAd LUKOv do Val. Meziříčí. Pohodlně dostupné MHD (cca 200m). Z vyhlídkových míst nedaleko od rozcestníku pohledy na Zlín a okolí.

Více

Zlín - Kocanda

Místo
Zlínsko

Rozcestník na zastávce MHD Jižní Svahy, takže je východiskem pro snadnou dostupnost v létě pro pěší a cykloturisty a v zimě pro běžkaře. Možnost zaparkovat i osobní automobil za točnou trolejbusů u prodejny stavebnin. Začínají zde vycházkové trasy okolím Zlína i trasa mířící do Hostýnských vrchů (modrá přes Fryšták). Také je tu 16. zastavení poutní cesty Velehrad-Hostýn. Je odsud pohled na tři dominanty (nepočítaje vysílač přímo nad Zlínem) v okolí: rozhlednu na Doubravě ve Vizovických...

Více

Bralová

Místo
Brno a okolí

Oblast Bralová se rozkládá jihozápadním směrem od města Kroměříž, v katastru obce Střílky. Jedná se o přírodní rezervaci, vyhlášenou v roce 1953, jejímž největším úkolem je ochrana místní teplomilné květeny s několika vzácnými druhy bylin. Rezervace je lokalizována na výslunné keřnaté stráni s opuštěným lomem. Geologicky tvoří podloží pískovce a jílovité břidlice. Značná část území zarůstá akáty, v minulosti výsadba ovocných stromů (třešně).

Více

Kamenec

Místo
Střední Morava - Haná

Je to výslunná travnatá stráň na místě bývalého pískovcového lomu, ve spodní části přechází na vlhkou olšinu na písčité půdě. Okolní louky, které již nejsou součástí rezervace, slouží jako pastviny pro hovězí dobytek. Původním důvodem ochrany bylo zachování přirozeného lesostepního společenstva s výskytem velké skupiny jalovců obecných (Juniperus communis) různého stáří.

Více

Valachy

Místo
Brno a okolí

Valachy jsou krásnou přírodní rezervací bažinného rázu, která se rozkládá západním směrem od Kroměříže a zdobí její okolní kraj. Tato rezervace je ojedinělou slatinou na jižní Moravě. Nacházejí se zde vzácné druhy bylin, keřů i zástupců fauny - jedinců z říše hmyzu. Místo je velice pěkné a stojí za návštěvu.

Více

Obřany - Přírodní rezervace

Místo
Beskydy, Javorníky, Valašsko

Přírodní rezervace Obřany (23,9397 ha) se nachází v nadmořské výšce 510 až 704 m, asi 3,5 km jihovýchodně od obce Chvalčov. Zaujímá vrcholové partie izolovaného vrcholu Obřany (704 m n. m), jeho přilehlé svahy a po rozšíření i severovýchodní až severozápadní svahy a vrchol Jeleníku, který odděluje od Obřan bezejmenný levostranný přítok Bystřičky. Vlastní vrchol Obřan je tvořen skalnatým hřebenem východo-západní orientace, který ze severu a severozápadu spadá vpříkré suťové svahy se...

Více

Odkazy

http://www.masvas.cz/

 

DKV

Dobrovolný svazek obcí 

Okolní Obce

Obec Držková

Obec Kašava

Obec Lukov

 

Počasí

Neděle Zataženo -2/-5 °C
Pondělí Zataženo 0/-7 °C
Úterý Zataženo 1/-5 °C
Středa Jasno 3/-3 °C

Kalendář akcí