2 Starší

Upozornění: Sběrný dvůr Vlčková je otevřen

Sběrný dvůr pod Vančicú je otevřen každou sobotu od 9:00 - 11:00 hodin. Využijte této možnosti a veškerý velkoobjemový odpad skladujte dle dispozic správce sběrného dvora.

Děkujeme za pochopení.

Autor: OÚ Vlčková Publikováno 15. 5. 2018 17:48

Nabídka zaměstnání u MHD

Dopravní společnost Zlín - Otrokovice s.r.o. přijme do pracovního poměru řidičky/řidiče MHD!

Nabízí:

• získání a úhradu požadovaného řidičského oprávnění
  • možnost upravení pracovní doby
  • týden dovolené navíc
  • a další benefity

Požadovaný věk: 21 - 65 let

Informace: 577052119

e-mail: personalista@dszo.cz

Autor: OÚ Vlčková Publikováno 2. 11. 2017 17:11

Dotace od Zlínského kraje

Obec Vlčková podepsala smlouvu se Zlínským krajem na spolufinancování projektu.

Jedná se o poskytnutí dotace ve výši 395.000 Kč. Dotace je určena na realizaci projektu "Vlčková - propojení vrtu č. 3 s vodojemem".

Autor: OÚ Vlčková Publikováno 31. 10. 2017 17:20

Volné pobíhání psů - upozornění!

Upozornění:

V poslední době se v katastru obce vyskytli volně pobíhající psi. Bylo zřejmé, že tito psi nepocházejí z obce. Jejich volné pobíhání může být zdrojem neklidu i nebezpečí jak pro obyvatele, tak i pro zvířata. Ve vlastním zájmu své psy voďte na vodítku, anebo je zabezpečte na vlastním pozemku. Obecní úřad tuto situaci řeší - malá připomínka - možná tak budou mít majitelé psích mazlíčků blíž i k jejich exkrementům, které budou z chodníků a silnic za sebou sbírat.

Autor: OÚ Vlčková Publikováno 25. 4. 2017 18:02

Místní akční skupiny pomáhají

Místní akční skupiny pomáhají zkvalitnit život na venkově

Zlepšení kvality života obyvatel na venkově, propojování místních aktérů, získávání a rozdělování dotačních prostředků i podpora turistického ruchu v regionu je cílem Místních akčních skupin (MAS). S jejich pomocí se opravovaly kulturní domy, místní komunikace nebo modernizovala zemědělská technika. Nově se budou podílet na budování rodinných a komunitních center, budou podporovat školská zařízení, agroturistiku nebo regionální výrobu.

„Místní akční skupiny ale nevznikly primárně jen kvůli finančním prostředkům, které mohou rozdělovat – to je přidaná hodnota,“ říká předseda Národní sítě Místní akční skupiny ČR Václav Pošmurný. Motivací pro jejich založení je podle něj především snaha spojit partnery v regionu. MAS se pak pro ně stávají mentorem, který je vede celým procesem – poskytuje jim poradenský servis, konzultace při psaní projektů, pomáhá s jejich realizaci i zajištěním udržitelnosti, ale především je propojuje.

MAS je nezávislým společenstvím občanů, neziskových organizací, soukromé podnikatelské sféry a veřejné správy (obcí, svazků obcí a státních institucí). V rámci svých aktivit vytváří strategii rozvoje, která definuje směry, jimiž by se měl daný region vydat. Naplňovat tuto strategii se pak daří díky partnerství a spolupráci aktivních jedinců a subjektů sdružených v rámci Místní akční skupiny..

V současnosti je počet Místních akčních skupin 180, a to v územní působnosti 5 873 obcí, v nichž žije 6,1 milionu obyvatel, což je 58 procent populace České republiky. Jejich činnost je financována z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP), členských příspěvků, půjčkami, granty a úvěry krajů nebo výnosy organizace, které Místní akční skupiny poskytují.

Na našem území je aktivní Místní akční skupina Vizovicko a Slušovicko, která sídlí na městském úřadě ve Vizovicích. Pokud se o nás chcete dozvědět více, nebo se stát naším členem, navštivte internetové stránky www.masvas.cz.

Autor: OÚ Vlčková Publikováno 8. 12. 2016 17:40

Kabelová televize na webu

Upozorňujeme občany, kteří nemají kabelovou televizi a zajímají se o dění v obci a jejím nejbližším okolí, že mohou najít veškeré informace také na www.kasava.cz, sekce KBTV.

Autor: OÚ Vlčková Publikováno 14. 6. 2016 17:01

Lékaři v okolí - základní informace

navstevalekare.cz

Autor: OÚ Vlčková Publikováno 14. 6. 2016 16:53