Úvodní strana > Kalendář akcí

Seznam událostí od 22. 9. 2017 do 5. 10. 2017

Friday

Datum: 15. 9. 2017 - 30. 11. 2017

1. fáze: vyrábějte jednotlivě nebo ve skupině strašidla +30 cm a sestavte jejich životopis (kde se narodila, co umí, čím jsou zvlášní). Strašidla do 20. října noste na budovu DDM Astra na Tyršovo nábřeží. 2. fáze: jakmile se strašidla zabydlí a najdou si svůj temný kout ve Strašidelné vile, budou v průběhu měsíce listopadu probíhat na Tyršově nábřeží organizované prohlídky. Na prohlídku je nutné se předem objednat. Vhodné pro družinky, mateřské školy nebo i návštěvníky z řad veřejnosti.

Datum: 22. 8. 2017 - 30. 9. 2017

Vydejte se na procházku minulostí! Během komentované prohlídky Vám představíme nejen historii Květné zahrady, ale také její zajímavá zákoutí, stavby i mnohdy netušené souvislosti. Nenechte si ujít návstěvu této unikátní barokní zahrady!

Nick Cave: 20 000 dní na Zemi

Dvacetitisící den v životě Nicka Cavea začíná zvoněním budíku a končí procházkou po mořské pláži. Nitro umělecky nesmírně tvůrčí a multifunkční osobnosti – hudebníka, skladatele, scenáristy a romanopisce – se před divákem odkrývá v osobité, poetické a svébytné mozaice. Hrané scény se střídají s reálnými v přesně propracované filmové struktuře, kdy záleží pouze na divákovi, kolika vrstvami se nechá unést a kolik jich ve filmu odhalí. V terapeutovi, kterého Cave navštíví, je možné rozpoznat uznávaného moderního filozofa Alaina de Bottona, v prostředí identifikujeme Brighton a nechybí ani vtipné momentky rozhovorů Cavea se spolupracovníky. Nick Cave se obrací přímo k divákovi a sdílí s ním názory na život, na svět, ale především na skládání písní a uměleckou kreativitu. Na devadesát pět minut se divák ocitá v exkluzivní společnosti talentované a charismatické osobnosti.

Saturday

Na Den Zlínského kraje parním vlakem

Jízda parního vlaku na oslavy v krajském městě (Den Zlínského kraje) – program akce připraven Zlínským krajem.

Brazil

Podobně jako ve DVANÁCTI OPICÍCH, i zde Gilliam umístil svůj příběh do těžko definovatelného období kolem Vánoc "někdy ve 20. století", kdy armády bezejmenných úředníčků striktně dodržujících kancelářskou etiku jak z 30. let na každém kroku doprovází fantaskní přístroje moderní doby. Groteskní prostředí doplňují stejně groteskní postavy - hlavní hrdina Sam (Jonathan Pryce), jež se postupně sbližuje s naivní Jill (Kim Griest), pro kterou největší potěšení představuje sauna a filmy bratrů Marxových; Samova matka posedlá plastickou chirurgií; Jack v podání Michaela Palina, jemuž byla tato role napsána na tělo a jehož postava prochází ve filmu proměnou z příjemného chlapíka až k typickému produktu zrůdného systému, který např. svou ženu oslovuje Barbaro jen proto, že jeho šéf si není schopen zapamatovat její pravé jméno.

Sunday

Monday

Tuesday

Wednesday