Novější 1

Volné pobíhání psů - upozornění!

Upozornění:

V poslední době se v katastru obce vyskytli volně pobíhající psi. Bylo zřejmé, že tito psi nepocházejí z obce. Jejich volné pobíhání může být zdrojem neklidu i nebezpečí jak pro obyvatele, tak i pro zvířata. Ve vlastním zájmu své psy voďte na vodítku, anebo je zabezpečte na vlastním pozemku. Obecní úřad tuto situaci řeší - malá připomínka - možná tak budou mít majitelé psích mazlíčků blíž i k jejich exkrementům, které budou z chodníků a silnic za sebou sbírat.

Autor: OÚ Vlčková Publikováno 25. 4. 2017 18:02

Nabídka zaměstnání

Stabilní a perspektivní česká výrobní společnost Holík International, s.r.o. hledá zaměstnance na pozici Vysekávač/Vysekávačka kožených a textilních dílů pro výrobu speciálních rukavic do své provozovny ve Štípě.

•             Příjemné a moderní pracovní prostředí
•             Jednosměnný provoz
•             Obědy za zvýhodněnou cenu
•             25 dnů ŘD
•             Nástup ihned

Bližší informace naleznete na webových stránkách
www.holik-international.cz nebo u paní Petry Drábkové.
Tel.: 730 898 308
drabkova@holik-international.cz

Autor: OÚ Vlčková Publikováno 13. 4. 2017 17:15

Hasiči upozorňují!

Autor: OÚ Vlčková Publikováno 14. 3. 2017 17:43

Ovoce a zelenina

Společnost Vitamínka Uherský Brod bude opět zavážet do Vlčkové čerstvé ovoce a zeleninu - každých čtrnáct dnů -

v úterý 20. 6. 2017 od 9:30 - 9:45 hodin. Další termín bude upřesněn!

Publikováno 14. 2. 2017 17:25

Rozbory vody ze studní

Studny_rozb.pdf

Autor: OÚ Vlčková Publikováno 9. 2. 2017 17:08

Poplatky v roce 2017

Platba za popelnice do konce června - 440 Kč/osoba

Slevy: děti do 10 let, držitelé ZPP, důchodci nad 80 let - 220 Kč/osoba

Vodné a stočné: možnost úhrady zálohy na rok 2017 v průběhu měsíce dubna a srpna

Kabelová televize do konce června - 1200 Kč/nemovitost

Pronájem pozemku dle smlouvy do konce ledna 2017

Platbu můžete uhradit v úřední hodiny osobně, tj. v úterý a čtvrtek od 7hod do 18hod, nebo bankovním převodem (mimo zálohy vodného a stočného) na č. ú. KB Zlín 115-1069290207/0100. Do variabilního symbolu uveďte vždy číslo popisné nebo číslo evidenční!

Autor: OÚ Vlčková Publikováno 17. 1. 2017 17:34

Místní akční skupiny pomáhají

Místní akční skupiny pomáhají zkvalitnit život na venkově

Zlepšení kvality života obyvatel na venkově, propojování místních aktérů, získávání a rozdělování dotačních prostředků i podpora turistického ruchu v regionu je cílem Místních akčních skupin (MAS). S jejich pomocí se opravovaly kulturní domy, místní komunikace nebo modernizovala zemědělská technika. Nově se budou podílet na budování rodinných a komunitních center, budou podporovat školská zařízení, agroturistiku nebo regionální výrobu.

„Místní akční skupiny ale nevznikly primárně jen kvůli finančním prostředkům, které mohou rozdělovat – to je přidaná hodnota,“ říká předseda Národní sítě Místní akční skupiny ČR Václav Pošmurný. Motivací pro jejich založení je podle něj především snaha spojit partnery v regionu. MAS se pak pro ně stávají mentorem, který je vede celým procesem – poskytuje jim poradenský servis, konzultace při psaní projektů, pomáhá s jejich realizaci i zajištěním udržitelnosti, ale především je propojuje.

MAS je nezávislým společenstvím občanů, neziskových organizací, soukromé podnikatelské sféry a veřejné správy (obcí, svazků obcí a státních institucí). V rámci svých aktivit vytváří strategii rozvoje, která definuje směry, jimiž by se měl daný region vydat. Naplňovat tuto strategii se pak daří díky partnerství a spolupráci aktivních jedinců a subjektů sdružených v rámci Místní akční skupiny..

V současnosti je počet Místních akčních skupin 180, a to v územní působnosti 5 873 obcí, v nichž žije 6,1 milionu obyvatel, což je 58 procent populace České republiky. Jejich činnost je financována z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP), členských příspěvků, půjčkami, granty a úvěry krajů nebo výnosy organizace, které Místní akční skupiny poskytují.

Na našem území je aktivní Místní akční skupina Vizovicko a Slušovicko, která sídlí na městském úřadě ve Vizovicích. Pokud se o nás chcete dozvědět více, nebo se stát naším členem, navštivte internetové stránky www.masvas.cz.

Autor: OÚ Vlčková Publikováno 8. 12. 2016 17:40

Cvičení žen

Datum konání: 4. 10. 2016

Všem dívkám, slečnám, ženám, paním, dámám i vitálním babičkám se tímto dává na vědomí, že se dal konečně dohromady kroužek pohybuchtivých žen z Vlčkové a rozhodly se se sebou něco zdraví a kráse prospěšného udělat. Cvičení pro ženy pod vedením paní Andrei Jurčíkové bude pokračovat od září každé úterý od 18:00 v kulturním domě ve Vlčkové.

Zájemkyně se mohou ke skupince přidat kdykoli během roku. Cvičení se bude platit vždy na místě a to za každou hodinu 50 Kč.

Autor: OÚ Vlčková Publikováno 15. 9. 2016 17:57

Kabelová televize na webu

Upozorňujeme občany, kteří nemají kabelovou televizi a zajímají se o dění v obci a jejím nejbližším okolí, že mohou najít veškeré informace také na www.kasava.cz, sekce KBTV.

Autor: OÚ Vlčková Publikováno 14. 6. 2016 17:01

Lékaři v okolí - základní informace

navstevalekare.cz

Autor: OÚ Vlčková Publikováno 14. 6. 2016 16:53